ימי עיון לצוותים חינוכיים וטיפוליים

יום עיון לצוותים חינוכיים ומטפלים

עמותת “דרך אחרת” זוכה להוביל כבר שנים אחדות את תחום הגמילה מהתמכרויות בישראל בשיתוף פעולה עם גופים ממשלתיים שונים.

את מרכז הגמילה מנהל צוות מקצועי ומנוסה, הכולל רופאים ומטפלים מהשורה הראשונה ומהמומחים בתחום בישראל.

עם הניסיון הרב והמוניטין שרכש צוות המרכז בתחום, הוא בחר לפעול גם במישור הגברת המודעות לבעיית ההתמכרויות ובהפצת הידע על האפשרות להיגמל ובעיקר על הדרך למנוע אותה מראש, בדגש על בני נוער המהווים קבוצת סיכון.

מרצים מצוות “דרך אחרת” מציגים ומנגישים את שיטת הטיפול הייחודית של המרכז, המעניקה את התקווה ואת האמונה ביכולותיו ובכוחותיו של כל אדם באשר הוא לבחור ולצאת לחופשי.

מרכז הגמילה “דרך אחרת” בנה תוכניות שונות להקניית ידע וכלים מקצועיים לגמילה ולמניעה. ההרצאות מרתקות, והורים רבים וכן צוותים חינוכיים שהשתתפו בהן, מיישמים את המתודה הטיפולית ומדווחים על הצלחה כתוצאה מהישענות על הכלים הניתנים במהלך ההרצאות.

לזהות מי נמצא במצוקה

ילדים ומתבגרים רבים בישראל נמצאים במצבי סיכון ומצוקה, המאיימים על המשך התפתחותם התקינה ואיכות חייהם. במידה ולא יזכו לטיפול הולם ומענה למצוקותיהם יכולים להתדרדר ואף להגיע למצבים בהם הם מהווים סיכון לעצמם או לאחרים. כיוון שהמתבגרים והילדים בסיכון מועדים לקחת חלק בעבריינות נוער, התמכרויות ושלל בעיות אחרות, ברור כי נדרש צוות בעל גישה ויכולת עבודה עם נוער זה.

 

מטרת יום העיון להקנות ידע וכלים בסיסיים בעבודה עם נוער בסיכון, דרכי זיהוי בעיית התמכרות בשלבים מוקדמים, ומניעת שימושים מתקדמים.

"המניעה של היום, היא השלווה של המחר"
בואו לקנות ולהקנות ידע חשוב, שיסייע לדור הצעיר לצלוח את אתגר ההתבגרות בשלום. ההצלחה שלהם תלויה בכם!

תוכן העניינים

הכרת עולם ההתמכרויות ומצבי הסיכון הטמונים בו.

העלאת עולמם של בני הנוער, הבנת הקשיים איתם הם מתמודדים ודרכי הטיפול.

סדנה חווייתית ומהנה, שבה יקבלו המשתתפים צוהר לעולם הטיפול והמניעה במצבי סיכון והתמכרויות. המשתתפים יצאו מהסדנה עם כלים מעשיים שיסייעו להם בזיהוי ומניעת מצבי סיכון והתמכרויות בשדה המקצועי ובכלל. 

 

מרצה אורח יגולל את סיפורו האישי, ובמהלכו נעמוד על נקודות משמעותיות שיש בהן לסייע לכל איש צוות והורה באשר הוא. בסוף המפגש יוזמנו המשתתפים לחלוק, להזדהות ולשתף בנקודות העולות מן הסיפור ומהמשתמע ממנו. 

 

במפגש נעמוד על הנקודות שהועלו במהלך היום, ותינתן סקירה על המענים המוצעים בישראל למצבים השונים, יוקדש זמן לשאלות, ופידבקים. 

לפני המפגש יערך תיאום ציפיות וניטור מטרות ליום העיון, ולמפגשים השונים. יתאפשרו שינויים בהתאם לבקשת הגוף המזמין.

מרכז הגמילה "דרך אחרת" בנה את ימי העיון כתוכנית בסיס להקניית ידע והעלאת המודעות בקרב בני הנוער והצוותים החינוכיים.
סגל המרצים פתוח להרכבת תכניות על פי הזמנה, החל מהרצאה או סדנה יחידה וכלה בימי עיון שונים ומשולבים הכוללים את התכנים מתוכנית אחת או משתי התוכניות, או כל בקשה אחרת שתעלה על הפרק.

לקבלת פרטים נוספים והזמנת יום עיון

זקוקים לעזרה?

אל תלכו!
מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם >>>

או לחצו כאן לחיוג